Mersin Boşanma Avukatı

MERSİN BOŞANMA AVUKATI

Boşanma, Türk Medeni Kanunu, Kanun numarası 4721 olan, Kabul Tarihi 22/11/2001 olan Kanun’da düzenlenmiştir. Bu Kanunun İkinci kitabı Aile Hukukudur.  İkinci kitabın ikinci bölümü Boşanmadır.

Boşanma ile alakalı düzenleme Boşanma Sebepleri, Dava, Karar olmak üzere üç bölümde düzenlemiştir. Burada boşanma ile alakalı durumlar hüküm altına alınmış olup boşanma süreci ile alakalı olarak düzenlemelere yer verilmiştir.

Boşanma son dönemde ailelerin erimesine neden olan bir kurum olmuştur. Çünkü popüler hale gelmiştir. İnsanlar evliliklerini devam ettirmeye çalışmak yerine, evliliklerini sona erdirmek olan kolay yolu tercih etmektedir.

Bazı durumlar evlilik iki taraf içinde çekilmez hale gelmekte veya kanunda yazılı boşanma sebeplerinden bazılar aldatma gibi durumlar gerçekleştiği için insanlar boşanma yoluna gitmektedirler.

Boşanma davasında Mersin Boşanma Avukatı ile temsil edilmek iki taraf için de faydalı olacaktır. Tarafların boşanma davası sürecinde tedbir nafakasından bağlayarak diğer bütün konularda avukat yardımına ihtiyaçları olmaktadır.

Boşanma davası sürecinde ve sonrasında nafaka, maddi-manevi tazminat, çocuk varsa ortak çocuğun velayeti, ziynet eşyaları gibi konularda Mersin Boşanma Avukatı ile temsil edilmesi hak kaybına uğramamak için gerekmektedir.

Boşanma Davası Açma Ücreti 2019

Boşanma Davası Harç ücreti 2019

Boşanma davası açılırken mahkeme veznesine öncelikli olarak 300,00 TL ile 400.00 TL arasında para yatırılmaktadır. Bu ücreti vermeden mahkemede dava açmak mümkün değildir. Bu ücretlerin dışında mahkemedeki duruma göre bilirkişi incelemesi vb. gibi durumlar oluştuğu taktirde bu  masraf daha da artacaktır.

Boşanma davası eğer anlaşmalı olursa en hızlı biten dava türlerinden biri olmaktadır. Bunun için iki tarafın da boşanma konusunda iradesini ortak bir şekilde açıklaması, nafaka ve diğer konularda anlaşmaya varması ve evlilik birliğinin en az bir yıldan beri devam ediyor olması gerekmektedir.

Boşanma davası çekişmeli olursa tanıkların dinlenmesi gibi uzun aşamalara geçilecek en az bir yıl sürecektir. Bu nedenle Mersin Boşanma Avukatı ile temsil edilmesi tarafların yararına olacaktır.

Mersin’in En İyi Boşanma Avukatı 

sizin güvendiğiniz avukattır.

Av. Halil BAKIRCI

WhatsApp WhatsApp ile Yazın!