İstanbul Boşanma Avukatı

İkinci el araç satışların da araç satışının normal değerinin üzerinde gösterme amaçlı kilometrelerinin yasal olmayan yollar ile olduğundan daha az gösterilmesi durumu, Yargıtay 23. Ceza mahkemesi ikinci el araç satışlarında gerçekleştirilen bu işlemlerin dolandırıcılık niteliğinde değerlendirilmesine karar verilmiştir.

Satın alacağınız ikinci el aracın uzman incelemesi raporları sonucu kilo metre durumunun gösterildiğinden ve satış sözleşmesi içerisinde yer alandan fazla olması durumunda hukuksal olarak satışın iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Kanunların almış olduğu önlemler sonucunda araç alımı yapan kişilerin böyle bir zarar ile karşılaşması engellenmeye çalışılmıştır. Bir hukuk bürosu ile yapacağınız anlaşma sonucunda değerlendirmeler ve testler ile aracın doğru kilometresini öğrenmek için bir yol izleyebilirsiniz.

Araç satışı sırasında yapmış olduğunuz devir sözleşmesini ve bu sözleşmede gerçekleşen hukuksuzlukları tespit etmeniz için İstanbul avukatlık bürosu üzerinden bağlantıya geçebilir nasıl bir yol izleyeceğiniz konusunda danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Km düşürme işlemlerine karşı önlem almak için izleyebileceğiniz yollar olduğu gibi aracın kilometresinin doğru olup olmadığını ekspertiz raporu ile öğrenmeniz daha iyi bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Aracı satış işlemi gerçekleştirmeden önce satın alacağınız kişiden aracın son girdiği servis rapor tutanağını isteyebilir, tutanak üzerinde bulunan kilometre kontrolü ile servis süresi arasında geçen zamanla kilometre farkını tahmini olarak hesaplayabilirsiniz.

Araç ekspertiz sonuçlarında eğer herhangi bir kanunen dolandırıcılık niteliği taşıyan oynama fark ederseniz hukuksal olarak araç kilometre düşürme işleminin gerçekleştiğini mahkemeye sunabilirsiniz. Anlaşma yaptığınız avukat İstanbul mahkemelerine gereken evrakları, uzman raporunu ve servis tutanaklarını sunarak satış işleminde uğrayacağınız zarara karşı önlem almanızı sağlayacaktır.