2019 ANKARA AĞIR CEZA AVUKATI ASGARİ ÜCRET TARİFESİ

Ağır ceza mahkemeleri avukatların kalitesinin en çok belli edildiği mahkeme türüdür. Çünkü diğer mahkemelerde yazılı olarak savunma ağırlıktayken ağır ceza mahkemesinde sözlü savunma etkili olmaktadır. Bunun için Ankara en iyi avukat ile çalışmak sizlerin yararına olacaktır.
Ağır ceza mahkemeleri de en fazla ücretin talep edildiği mahkeme türüdür. Bu yargılamada avukatların rolü yüksek olduğu için talep ettikleri ücret de fazla olacaktır.
Ankara Avukatlarının Ağır Ceza Avukatı olarak talep edeceği ücret asgari olarak 5.450,00 TL olarak belirlenmiştir. Bu nedenle Ankara Avukat bu ücretten daha az bir bedel ile bu davayı takip edemez.
Ankara Barosunun belirlemiş olduğu tavsiye niteliğinde olan avukatlık tarifesine göre Ağır ceza mahkemelerinde takip edilen işlerde sanık vekili olarak 12.540,00 TL Müdahil vekili olarak ise 7.480,00 TL ücret talep edilmesi tavsiye olarak verilmiştir.
Avukatların zamanlarını bu işe ayırmalarına ve iş yüküne göre bu ücretlerden çok daha fazla ücret talep etmeleri de olasıdır.
Sonuç olarak avukatlar ağır ceza mahkemelerinde görülen işlerde en az olarak 5.450,00 TL Ankara Avukat olarak tavsiye miktarı olan 12.540,00 TL , eğer iş yoğunluğu ve davanın önemi çok daha fazla ise bu miktarların üzerine çıkacak şekilde ücret talep edebilmesi söz konusu olacaktır.
Ankara en iyi avukat sizin güvendiğiniz avukattır.

Av. Halil BAKIRCI